Новини

До 35-річчя творчої діяльності композиторки Ольги Пенюк-Водоніс

Заключний ювілейний концерт до 35-річчя творчої діяльності композиторки Ольги Пенюк-Водоніс.
Творча студія "Зорецвіт" м.Сокаль.

«Діти. Літо. 2025». Виставка, створена дітьми!

Уже більше трьох років українські діти живуть в умовах війни. Замість спокійного сну вони прокидаються від звуків сирен та вибухів, замість світлих і просторих шкільних кімнат вони перебувають в укриттях, замість відчуття щастя і радості в них переважає відчуття страху.
 
Так хочеться, щоб, незважаючи на ці жахіття війни, українські діти все ж мали можливість відчувати себе щасливими, щоб їм запам’яталися хороші миті життя. І згодом в доросле життя вони вирушили із хорошими спогадами.
 
Національний музей літератури України запрошує дітей з усіх регіонів України до участі у фотовиставці «Діти. Літо. 2025». Як запам’яталося цьогорічне літо нашим дітям, де провели відпочинок в селі, місті чи біля моря, а ще родина, друзі, домашні улюбленці – про все це на світлинах.
 

У "Цінностях" говорили про цінне

2 липня у нашому просторі «ЦІННОСТІ» відбулася презентація книги родини Пероганичів «Дорога в нікуди… і назад».
Це була щира й тепла зустріч з авторами — Тетяною Череп-Пероганич та Юрієм Пероганичем, які поділилися історією створення своєї першої спільної книги, наповненої життєвими рефлексіями, спогадами та глибокими роздумами.
 
Родинного затишку додала обкладинка книги, створена їхнім 13-річним сином — Богданом Пероганичем. Такий творчий союз цілої родини є прикладом духовної єдності, особливо сьогодні, коли ми всі живемо в часи війни.

Крізь пам'яті вікно: у Лип'янці на Черкащині вшанували поета-шістдесятника Миколу Томенка

У Лип'янці відбувся зворушливий та глибокий мистецький захід, присвячений пам'яті видатного українського поета-шістдесятника Миколи Томенка. Томенко – автор однієї з найзворушливіших поетичних історій про поневолену радянською владою українську жінку – поеми "Із трудової книжки матері".

Захід, проведений на високому рівні завдяки старанням керівництва громади та місцевого управління культури, зібрав поціновувачів українського слова. Кульмінацією стало нагородження переможців щорічної Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка. Цьогоріч лауреатами стали письменниці Ніна Шаварська, Тетяна Череп-Пероганич (Київ), Галина Гузовська-Корицька (Тернопіль), а також місцевий композитор та рок-виконавець Сергій Сторожев.

Премії вручали голова конкурсної комісії Володимир Поліщук та син поета, відомий український кінорежисер і кіносценарист Тарас Томенко.

Конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича - 2025

Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!»

1.Загальні положення

1.1. Всеукраїнський літературний конкурс «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!» (далі - Конкурс) заснований Жіночим товариством імені Ольги Басараб та Олени Теліги, Організацією українських націоналістів за підтримки Державного комітету телебачення і радіомовлення України. Конкурс проводиться щороку. 1.2.Основними завданнями Конкурсу є утвердження в свідомості та почуттях громадян патріотичних цінностей, переконань і поваги до України, її історії та Незалежності. 1.3. Метою Конкурсу є утвердження історичної пам'яті українського народу, його національної свідомості, формування та поширення духовних цінностей і пріоритетів - патріотизму, відданості справі державотворення, вшанування учасників українських національно-визвольних змагань нашого народу ХХ - ХХІ століть, в тому числі героїв московсько-української війни, розв"язаної росією у 2014 році.

Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії. Марафон

З 14 квітня по 16 травня триватиме «Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії» — щорічна інформаційна кампанія, що об’єднує людей з усього світу довкола української культури. Про це повідомили на сайті Українського інституту.

Ініціатива Українського інституту, Міністерства закордонних справ та ГО «Вікімедіа Україна» має на меті розширити присутність України у глобальному інформаційному просторі.

У 2025 році кампанія проходить вп’яте. За попередні роки дописувачі з усього світу створили понад 7000 статей іноземними мовами — від тагальської до гуджараті. Мета незмінна: більше точних, перевірених, фахових матеріалів про українську культуру в одній із найпопулярніших енциклопедій світу.

Зустріч із письменницею Любов'ю Шостак читачів бібліотеки ім. А. Костецького для дітей в школі № 58.

В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання-2025 Бібліотека імені А.Костецького для дітей ЦБС Шевченківського району м.Києва запросила завітати до юних шанувальників чудову дитячу письменницю Любов Шостак, яка може підібрати чарівний ключик до кожного дитячого серця.

У цьому переконалися учні перших, других класів Школа І-ІІІ ступенів №58 м. Києва. Відмінна риса творчості Любові – якимось чарівним чином, через яскравий сюжет доносити до читачів прості істини: добро перемагає зло, маленьке добро – частина великого щастя, а віра в себе та любов ведуть крізь будь-які перешкоди прямо до перемоги. Чудово, атмосферно, весело, в піднесеному настрої промайнув час зустрічі, а як же може бути інакше, адже чудові, добрі та яскраві книжечки, написані письменницею, здатні і справді захопити, розповісти про все на світі та подарувати радість. У кожної дитини залишилося почуття, що книги Любові Шостак несуть у собі чари, пригоди добро.

Інна Ковальчук написала ще одну книжку про Київ

Нещодавно побачила світ друга книжка циклу «Київ знаний і незнаний» київської письменниці Інни Ковальчук під назвою "Легенди Києва: міфи і реальність".

У ній розповідається про найвідоміші давні та сучасні легенди міста. Київ завжди був оповитий містичним флером, майже на кожному кроці зустрічаються згадки про міфічні істоти, живуть прекрасні казки, частина з яких прийшла до нас іще з давньослов’янських часів. Для широкого кола читачів.

Придбати можна тут.

Українці 75 тисяч разів купили книги за Зимову єПідтримку

Уже місяць українці поступово отримують та виробляють 1 000 грн від держави. Частина інвестує кошти в саморозвиток — 75 000 разів українці придбали книжки за Зимову єПідтримку.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, яким книжкам віддають перевагу:

????«Тією горою є ви. Як перетворити самосаботаж на самовдосконалення» Бріанни Вест
????«Покинь, якщо кохаєш» Коллін Гувер
????«Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка
????«Малечі про інтимні речі» Юлії Ярмоленко, Марʼяни Гілевич

Ювілей… без ювіляра, але з надією!

Але він – Є.
Він – стоїть.
У цьому соняхи схожі на солдатів
Вони подібні до нас
Вони майже як ми
І це за два роки
А що буде з соняхами на третій на четвертий рік?

Борис Гуменюк

Борис Гуменюк шалено любить соняхи. Вони – в його картинах у різноманітних кольорових інтерпретаціях: від помаранчевих, натхненних Ван Гогом, до вугільно-чорних, що завжди нагадуватимуть українцям про гаряче донбаське літо 2014-го. Соняхи – так само один із важливих образів Борисових віршів з війни, де традиційна квітка українського пейзажу перетворилася на вояка, замученого, покритого кіптявою, та все одно вперто стійкого. «А що буде з соняхами на третій на четвертий рік?» А що буде з соняхами на одинадцятий рік? А що з Борисом на третій рік невідомості?

Об'єднати вміст